
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 160 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 500 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02372
Ext.Price$0.02372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02372 | $0.02372 |
| 10 | $0.01186 | $0.11860 |
| 50 | $0.00912 | $0.45600 |
| 100 | $0.00907 | $0.90700 |
| 500 | $0.00902 | $4.51000 |
| 1000 | $0.00895 | $8.95000 |
| 3000 | $0.00888 | $26.64000 |
| 5000 | $0.00882 | $44.10000 |
